Belediyeden şehit ailesine tam destek

Başkan Dinç, yatalak hasta olan Baba Ömer Genç’in sorunlarını ona bakan kızından dinledi. Şehit babasının hayırlı evlatlarının öyküsü Dinç’e duygulu anlar yaşattı.

Belediye Başkanı İrfan Dinç, 1990 yılında Mardin Dargeçit’te teröristlerin kurduğu pusu ile şehit olan Piyade Komando Onbaşı Satılmış Genç’in Uzunyol’da bulunan baba ocağını ziyaret etti. Genç ailesinin istek ve sorunlarını dinleyen Dinç, şehit ailesine yardımcı olabilmek için ekibine gerekli talimatları verdi.

Dinç, “Vatan ve millet için canlarını feda eden şehitlerimizin değerli emanetleri olan aileleri başımızın tacıdır. Bir evladı vatan için şehit olan, diğer evladı da babası için ömrünü veren çocuklara sahip olmak ne büyük bahtiyarlıktır. Allah herkese böyle hayırlı evlatlar nasip etsin. Şehit ve gazilerimizin ülkemiz için yaptıkları fedakârlığın, ödedikleri bedelin büyüklüğünü unutmadık, unutturmayacağız” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan Elektrik kontağı ev yaktı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir