Çankırı Belediyesi Kışlak Mücadelesinin Startını Verdi

Çankırı Belediyesi, uçucu vektörlere karşı mücadeleyi daha etkin kılmak için kışlak mücadele çalışmalarına başladı. Kışlak mücadelesi şehir merkezindeki tüm kanallarda yürütülecek.
Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, larva mücadelesi öncesinde uçucu vektörlerin en çok ürediği alanlarda kışlak mücadelesini başlattı.
Belediye’den konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, kış aylarında özellikle rögarlar ve fosseptik çukurları gibi kapalı ve sulak alanlarda üreyen karasinek ve sivrisineklere karşı kışlak ilaçlama çalışmaları yapıldığı belirtildi. Yetkililer, kışın sivrisinekler, karasinekler ve tatarcıkların barındıkları ve üredikleri alanlar olan fosseptik çukuru, rögar ve yağmur suyu birikintilerinde çok etkin bir mücadele yürüttüklerini ve bu mücadeleyi yürütürken aynı zamanda uçucu vektör üreme kaynaklarını kayıt altına aldıklarını belirtti. Çalışmaların ilkbahar döneminde yapılacak larva mücadelesi için önemli bir aşama teşkil ettiği ifade edildi.
Belediye’den yapılan açıklamada, kışlak mücadelesinde maliyet, ekipman, mücadele ve uygulama şekli, kullanılan ilaçların insana ve çevreye zarar vermeyecek nitelikte olmasına da dikkat edildiği belirtilerek, Ekiplerimiz, bu yıl temin edilen kanal sisleme makinesi ile kışlak mücadelesini gerçekleştirecek. 10 gün boyunca devam edecek çalışmalarda uçucu vektörlerin üreme kaynakları kontrol altına alınacak. denildi.

Bir önceki yazımız olan Yeni Yerleşim Alanlarına Yeni Kaldırımlar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir