Çankırı Belediyesi Yeni Yollar Açıyor

Çankırı Belediyesi, yeni yerleşim alanlarını yeni yollarına kavuşturuyor.

Yeni yerleşim alanlarının kurulduğu bölgelerde planlı bir çalışma yürüten Belediye Fen İşleri Müdürlüğü, Feslikan Bölgesine 4 yeni yol daha yapıyor. Bölgenin yol ağını şekillendiren belediye ekipleri, yapılaşmanın devam ettiği alanlarda gerçekleştirdiği sağlıklı ulaşım çalışmaları ile mahalle sakinlerinin memnuniyetini de kazanıyor.

Belediye ekipleri, Feslikan Bölgesinin şartlarını iyileştirerek ihtiyaç duyulan yolların yapım çalışmalarını gerçekleştiriyor. Hurma, Hardal, Akik ve Tarçın Sokak’ta yeni yol açım çalışmaları devam ediyor.

Çalışmalar kapsamında; bölgenin zemin yapısının alüvyon ve su seviyesinin yüksek olması sebebi ile yollar 1 metre civarında boşaltılarak stabilize malzeme ve kaya dolgu ile yol altyapısı oluşturuluyor. Çalışmalar sonrasında kumlama yapılacak yeni açılan yollar, 2017 yılı içerisinde asfaltlama çalışmaları için hazır hale getirilecek. – ÇANKIRI

Bir önceki yazımız olan Çankırı Belediyesi Engelliler İçin Ahşap Boyama Kursu Açtı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir