Çankırı çiçek açtı

Vatandaşlar, rengârenk açan güllerin huzur verdiğini söyledi.

Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin diktiği yaklaşık 50 bin adet meyland gülü, yaz aylarının gelmesi ile birlikte çiçek açtı. Çeşitli renklerde açılan güller, Ahmet Talat Onay Bulvarı, Recep Tayyip Erdoğan Parkı, Çankırı Kalesi, Necmettin Erbakan ve Muhsin Yazıcıoğlu Parkları başta olmak üzere şehrin birçok alanında şehir peyzajını renklendirdi.

Orta refüjlere dikilen çiçekler de renkleri ile güllere eşlik etti. Çankırı kırmızı, beyaz, pembe, sarı, mor renklerle adeta süslendi.

Yaz aylarının gelmesi ile Çankırı’nın çiçek açtığını belirten Belediye Başkanı İrfan Dinç, çiçekler kullanılarak yapılan peyzaj düzenlemelerinin halka huzur ve rahatlık verdiğini belirtti. İnsan psikolojisi üzerinde olumlu etkiler bıraktığı için şehir kimliği ve peyzajında renkli çiçeklerin kullanılmasını tercih ettiklerini söyleyen Dinç, önümüzdeki günlerde peyzaj düzenlemelerinin devam edeceğini ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Öğrencilerden otomasyonlu sera başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir