Çankırı’da 29 Ekim Kutlamaları

Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93. yıldönümü nedeniyle Çankırı’da yapılan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı töreni yağış nedeniyle kapalı bir salonda yapıldı.
Anıt Alanı’nda yapılması planlanan tören yağış nedeniyle Hasan Fehmi Gökşen Kapalı Spor Salonu’na alındı. Törene Vali Mesut Köse, Belediye Başkanı İrfan Dinç, Garnizon Komutanı İstihbarat Kurmay Albay Abdullah Dede ile sivil toplum kuruluşu ve siyasi parti temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan Çankırı Valisi Mesut Köse, cumhuriyetin aydınlaşmanın ve çağdaşlaşmanın simgesi olduğunu ifade ederek, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 93’üncü yıldönümünü kutlamanın gururunu yaşadıklarını kaydetti.
Törende öğrenciler tarafından hazırlanan şiirler okundu. Yaran ekibinin gösterileri ile devam eden program yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödüllerinin takdim edilmesi ile son buldu.

Bir önceki yazımız olan Çankırı Belediyesinden Halep İçin Yardım Kampanyası başlıklı makalemizde Bebek, Belediye Başkanı Dinç ve Belediyesinden hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir