Çankırı’da aydınlatma direkleri bakıma alındı

Çankırı Belediyesi, şehir geçiş güzergâhı üzerinde bulunan yol aydınlatma direklerini onararak arızalı lambaları yeniliyor.
Belediye Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile ENERJİSA ekipleri, Yeni hastane kavşağı ile Sanayi kavşağı arasında bulunan tüm aydınlatma direklerinin bakım ve onarım çalışmasını gerçekleştiriyor. Çalışmalar kapsamında arızalı armatürler değiştirilirken, lambaları devre dışı kalan armatürlerde ampul değişimi ile 13 metre yüksekliğindeki dekoratif aydınlatma direklerinin bakımı da yapılıyor.
Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Ankara-Kastamonu yolu şehir geçiş güzergâhı üzerinde bulunan 225 adet dekoratif alüminyum aydınlatma direği ile 450 adet armatür lambanın bakım ve onarım çalışmaları gerçekleştirilerek özellikle araç trafiğinde oluşabilecek tehlikelerin önlenmesi için gerekli tedbirlerin alındığını bildirdi.
Çankırı Belediyesi, geçtiğimiz haftalarda vatandaşları Esentepe’ye ulaştıran geçiş güzergâhını ve Ovacık grup yol ayrımını da aydınlatmıştı.

Bir önceki yazımız olan 15 Temmuz darbe girişimi tiyatro oyunu ile anlatıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir