Çankırı’da evde temizlik hizmeti yüz güldürüyor

Çankırı Belediyesinin yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar için dört yıl önce başlattığı evde temizlik hizmetleri tam gaz devam ediyor. Çankırı’da 220 ailenin evi rutin olarak belediye tarafından temizleniyor.
Belediye Yaşlılar Koordinasyon Merkezi tarafından yürütülen “Evde Temizlik Hizmeti” vatandaşlar tarafından takdir ile karşılanıyor. 65 yaş üstü yaşlı, kimsesiz ve ihtiyaç sahibi kişilere rutin olarak her ay temizlik hizmeti veriliyor. Günlük rutin işlerini yapmakta zorluk çeken yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım eli uzatan belediye ekipleri, yaşlılar için hem sağlıklı bir yaşam hem de ferah ve temiz bir ev ortamı sağlıyor. Ev temizliğinin yanı sıra kişisel bakım ve temizlik ile bazı ailelerin yemek yapımı da ihtiyaç ve talebe göre gerçekleştiriliyor. Hizmetten gelir düzeyi düşük, kimsesiz, kendi başına iş görmekte güçlük çeken veya yatağa bağlı bir şekilde yaşadığını gösteren rapora sahip yaşlı vatandaşlar faydalanabiliyor.
Kültürel değerlerin gelecek kuşaklara aktarılmasında en önemli köprünün yaşlılar olduğunu ifade eden Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, yaşlı vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak için gerekli ilgi ve desteği gösterdiklerini söyledi.
Belediye Başkanı Dinç, “Yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için ekibimizi güçlendirdik. Evde temizlik hizmeti için tahsis ettiğimiz aracımız ve çalışanlarımız ile hizmetimizden faydalanacak vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı bir hizmet götürüyoruz. Onların ve ailelerinin hayır duaları bizi mutlu ediyor.” dedi.

Bir önceki yazımız olan Tutuklanan Çankırı Ticaret Borsası Başkanı Yerine Atama Yapıldı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir