Çankırı’da Üniversite öğrencileri uçurtma şenliği düzenledi.

Uluyazı Kampüsü Konser alanında düzenlenen etkinlikte öğrenciler ve öğretim görevlileri eğlenceli bir gün geçirdiler.

Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Ayrancı’da uçurtma etkinliğine katılarak spor topluluğu faaliyetine öğrencilerle birlikte uçurtma uçurarak destek verdi.

“Uçurtmanla gel gökyüzünde senin de bir rengin olsun” sloganı ile arkadaşlarını davet eden topluluk adına açıklamada bulunan Spor Topluluğu Başkan Yardımcısı Seçil Aktı, “Faaliyet programımızda yer alan uçurtma uçurma şenliğini vize sınavları öncesinde düzenleyerek arkadaşlarımızın moral ve motivasyonunu güzel bir şekilde sağlamayı amaçladık. Sınav stresinden uzak bir gün geçirmelerini istedik. Büyüklerimiz içinde kısa süreliğine çocukluğuna dönmesini arzuladık. Bugün ne mutlu ki güzel bir geçirdik ve arkadaşlarımızın güzel bir geçirmesine vesile olduk. Müzik eşliğinde uçurtmalarını alıp gelen arkadaşlarımız havanında güzel olması ile güzel bir etkinliği geçirmemize vesile oldu.” dedi.

Başta Çankırı Karatekin Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı olmak üzere sponsorlara teşekkür eden Aktı, “Ana sponsorumuz bize 32 adet uçurtma hediye etti. Bizde bunları arkadaşlarımıza dağıttık. Bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Uluyazı Kampüsü Konser alanı dolduran öğrenciler uçurtmalarını gökyüzüne bıraktılar. Şenliğe katılan öğrenciler müzik eşliğinde şenlik havasında bir gün yaşadılar.

Bir önceki yazımız olan Çankırı’da motosiklet kazası: 1 yaralı başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir