Çankırı’daki Parklara Doğal Gübre

Kente çok sayıda park, bahçe ve rekreasyon alanları kazandıran Çankırı Belediyesi, orta refüj düzenlemeleriyle de dikkat çekiyor. Belediye ekipleri temizlik, ağaçlandırma, bitkilendirme ve sağlamlaştırma çalışmalarının ardından gübreleme çalışmalarını sürdürüyor.
Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğüne bağlı ekipler, Ankara yolunda gerçekleştirdiği çalışmaları gübreleme işlemi ile desteklemeye başladı. Gübreleme çalışmalarında; merkeze bağlı Kızılırmak ilçesi Gülburnu Mevkiindeki çiftliklerden 5 kamyon yerli ve küçükbaş hayvan gübresi, şehrin muhtelif alanlarında kullanılmak üzere satın alındı. Doğal gübreler başta Ankara yolu güzergahındaki orta refüjdeki ıhlamur ağaçları ile Kastamonu yolu üzerindeki orta refüjde bulunan akça ağaçlar, dilbudak ağaçları, süs eriği ve armudu olmak üzere, şehrin muhtelif alanlarındaki park ve bahçelerde bitki ve ağaçların verimliliğini arttırmak için kullanılacak.
Gübreleme mevsimi kapsamında yapılan çalışmaların kısa zamanda tamamlanması bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan Ilgaz Dağı Kayak Sezonuna Hazır başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir