Istanbul’daki Terör Saldırısına Tepkiler – Çankırı/

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
ÇANKIRI
Emniyet Müdürlüğü ziyaretinden detay görüntü
Çankırı Emniyet Müdürü Fikri Yalman’ın açıklaması
KASTAMONU
Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın konuşması
Protestolardan detaylar
İstanbul’daki terör saldırısına tepkiler
Kastamonu’da Belediye Başkanı Babaş, AK Parti, CHP ve MHP il başkanları ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla İstanbul’daki terör saldırısı protesto edildi
AK Parti Çankırı İl Teşkilatı üyeleri, İl Emniyet Müdürü Yalman’ı ziyaret ederek başsağlığı diledi
Kastamonu’da, İstanbul Beşiktaş’taki terör saldırısına tepki amacıyla Belediye Başkanı Tahsin Babaş, siyasi partilerin il başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin katılımıyla protesto gösterisi düzenlendi.

Milli İrade Platformu tarafından Nasrullah Meydanı’nda Teröre Karşı Omuz Omuza başlığıyla düzenlenen gösteride, Kastamonu Belediye Başkanı Babaş, AK Parti İl Başkanı Halil Uluay, CHP İl Başkanı Muzaffer Bıyıklı, MHP İl Başkanı Hacı İbrahim Maşacalı ile Kastamonu İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu ve vatandaşlar, teröre tepkilerini dile getirdi.

Türk bayrakları taşıyan vatandaşlar, Polise uzanan eller kırılsın, Şehitler ölmez vatan bölünmez sloganları attı.

Babaş, burada yaptığı konuşmada, İstanbul’daki terör saldırılarını en şiddetli şekilde kınadıklarını belirterek, düşmanların Türkiye üzerinde oyun oynandığına dikkati çekti.

Düşmanlarının cennet vatan Türkiye’yi bölmek olan amaçlarına ulaşamayacaklarını vurgulayan Babaş, Türkiyeyi sindireceklerini düşünmesinler. Bu kahraman millet, bu kahraman polis, bu kahraman askerler olduğu müddetçe her şeyin üzerinden geleceğiz. Ortadoğu ateşli bir bölge. Daha yıllarca bizimle uğraşacaklardır. Uğraşsınlar ama biz ne ülkemizden ne sınırlarımızdan ne toprağımızdan ne de dinimizden ödün vereceğiz. dedi.

Konuşmaların ardından Babaş ve diğer katılımcılar, polislere karanfil verdi.

Çankırı Emniyet Müdürlüğüne ziyaret

AK Parti Çankırı İl Teşkilatı üyeleri, İl Emniyet Müdürü Fikri Yalman’ı ziyaret ederek, İstanbul’daki terör saldırısında polis memurlarının şehit olması nedeniyle başsağlığı dileğinde bulundu.

Yalman, kalleş terör saldırısı nedeniyle son derece üzgün olduklarını söyledi.

Şehit vermeye alışmak istemediklerini dile getiren Yalman, 40 yıldır bu ülke terör belasından çekiyor artık bitsin istiyoruz. Evlatlarımız babasız, analar evlatsız, eşler yalnız kalmasın istiyoruz. ifadesini kullandı.

Yalman, Çankırılıların saldırı sonrasında polis teşkilatını yalnız bırakmadığını dile getirerek, Bu hain saldırı İstanbul’da olsa da bütün Türkiye’nin yüreğini yaktı. Çankırılılar bizleri yalnız hissettirmedi, acımızı paylaştı. Kur’an okuyanlar, dua edenler, bizleri arayıp soran herkesten Allah razı olsun. diye konuştu.
Bu acıların yeniden yaşanmaması için ellerinden geleni yapacaklarını vurgulayan Yalman, şunları kaydetti:
Acılar bizi çaresiz bırakmayacak. Bundan sonra bu acıların olmaması için hem teşkilat hem de ülke olarak elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. Hayatını kaybetmiş, bu vatan için kendini feda etmiş bütün şehitlerimizin Rabbim şehadetlerini kabul etsin, mekanlarını cennet eylesin. Kalleş saldırı mücadeledeki azmimizi yok edemeyecek. Askerimizle polisimizle mücadelemize devam edeceğiz.

AK Parti Çankırı İl Başkanı Celal Kaman da polisin her zaman yanında olduklarını dile getirerek, Güvenlik güçlerimiz ve vatandaşlarımızla bunların üstesinden geleceğiz. Bunu 15 Temmuz’da gösterdik, bundan sonra da göstermeye devam edeceğiz. Acınızı paylaşıyoruz. dedi.

Bir önceki yazımız olan Kadına değil şiddete el kaldırdılar başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir