Kışlık Menekşeler Çankırı’yı Renklendirecek

Sarmaşıkların ve ıhlamur ağaçlarının dikimini tamamlayan Çankırı Belediyesi, kavşaklara, orta refüjlere, şehir içindeki park ve saksılara menekşe dikmeye başladı. Çiçeklendirme çalışmalarında kış mevsimine dayanıklı 160 bin adet menekşe kullanılacak.
Belediye Park ve Bahçeler Müdürlüğü, kış aylarında da şehri renklendirmeye devam ediyor. Kış dönemi mevsimlik çiçek dikimine başlayan ekipler, şehrin muhtelif alanlarını kırmızı, beyaz, sarı ve mor menekşeler ile buluşturacak. Kışlık menekşe dikim çalışmaları 15 gün içerisinde tamamlanacak.
Çalışmalar hakkında bilgi veren Belediye Başkanı İrfan Dinç, kışın soğuk yüzünü çiçekler ile renklendirmek ve sıcak bir görüntü elde etmek istediklerini vurguladı.
Başkan Dinç, “Şehrimizin görüntüsünü güzelleştirmek, daha seçkin, temiz, keyifli, güzel ve renkli bir şehirde yaşamanın farkını Çankırı’da yaşayan herkese yaşatmak istiyoruz. Halkımızın, şehrimiz ile ilgili memnuniyeti bizim için önemlidir.” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Yaralı köpeğin yardımına öğrenciler koştu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir